Hledáte originální dárek pro své blízké? Darujte knihy nebo CD o Lužici!

Připravili jsme pro vás katalog s aktuální nabídkou knih a CD s lužickosrbskou tematikou. Najdete tu výběr toho nejlepšího, a to jak z vlastní spolkové produkce, tak sorabistické tituly jiných vydavatelů.

V roce 2021 SPL vydala dvě novinky. Ve výpravné publikaci Zuzany Bláhové-Sklenářové a Vojtěcha Kesslera …a proti těmto slovanským bratřím teď musím bojovat… se dočtete o účasti lužickosrbských vojáků v prusko-rakouské válce 1866, v níž se ocitli na obou stranách fronty a jejich strasti působivě dokládají dopisy dochované na stránkách dobových Serbských nowin. Druhou novinkou je dvojjazyčné vydání libreta lužickosrbské opery Vodník, které napsal chovanec pražského Lužického semináře Handrij Dučman (poté zhudebnil K. A. Kocor) a pro toto první knižní vydání jej do češtiny přeložil a komentáři opatřil Ondřej Šrámek. (Více o opeře a jejích tvůrcích zde.)
Obě knihy byly vydány za grantové podpory Česko-německého fondu budoucnosti, první ve spolupráci s Komitétem pro udržování památek z války roku 1866 a druhá ve spolupráci s Městskou knihovnou Varnsdorf.

Vše objednávejte v našem e-shopu, zboží je též možné vyzvednout či zakoupit osobně bez předchozí objednávky v Lužickém semináři v Praze. Po republice doručujeme prostřednictvím České pošty.